życie na wsi, remont starego domu, wyrób serów

Miesiąc: wrzesień 2014

Na co zwrócić uwagę, kupując stary dom?

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie jestem ani prawnikiem, ani urzędnikiem, architektem, budowlańcem… nic z tych rzeczy. Sprawy, o których tutaj wspomnę to zlepek informacji, o których wiemy, które wyczytaliśmy w internecie oraz usłyszeliśmy od osób, które pomogły nam przy zakupie starego poniemieckiego domu. Dla ułatwienia całość podzielę na dwie sfery – techniczną i formalną. Wpis będzie na bieżąco aktualizowanym gdyż w tym momencie sprawa jest jeszcze w toku – czekamy na decyzję kredytową, dogrywamy formalności, sprawdzamy ostatnie sprawy.

Continue reading

Witamy! :)

Edyta i Kuba – młodzi rodzice, pasjonaci domowego przetwórstwa, staroci, ciszy i spokoju. Zmęczeni zgiełkiem miasta, narzekaniami i „poradami” wszystkich dookoła, postanowili wynieść się… do lasu.

Jesteśmy w trakcie zakupu leśniczówki na polanie Puszczy Goleniowskiej. Uciekamy od ludzi, ale zarazem chcemy im pokazać cząstkę nas. To, co robimy i jak robimy. Znajdziecie u nas po troszeczku z każdej sfery, z którą na co dzień się stykamy. Trochę o remoncie naszego starego poniemieckiego domu w lesie, trochę o domowym przetwórstwie, a przede wszystkim o serowarstwie. Trochę też o podejściu do dzieci, podróżach, może o zbieraniu jagód i grzybów, może o leżeniu na hamaku. Zobaczymy, co życie nam przyniesie 🙂

© 2024 Ucieczka do lasu

Theme by Anders NorenUp ↑